
Kikényszerített baráti jobb vagy lehetőség egy ősrégi bosszúra - amerikai szerepvállalás Izrael háborújában
Amikor az USA azt mondja, hogy készen áll a csapásra, akkor valóban akar és tud is csapást mérni.
Amikor az USA azt mondja, hogy készen áll a csapásra, akkor valóban akar és tud is csapást mérni.
Mit jelent ez az elképesztő ukrán támadás a több, mint három éve zajló háborúnak ezen a pontján?
A kormányzati befolyásasszony, egykori sikertelen történész, milliárdos ingatlantulajdonos és Orbán Viktor pirosormányú krakéler bohócnője még magát is alulmúlva átorkodott a széles nagynyilvánosság elé állni.
A Trump-kormány egyfajta globális Schmidt Máriaként hörög fulladozva a gondolatszabadság ellen.
Ha a trumpi Kanada-politikára adott válaszként tényleg Európához csatlakozik ez a gazdag és hatalmas ország, az nagy erősödést jelent majd az EU-nak és Ukrajna EU-csatlakozásának.
A piacok idegösszeroppannak a bizonytalanságtól, a termelőágazatok és a szövetségesek, az amerikai és a külföldi befektetők, a maradék világ ugyancsak idegösszeroppanást kap.
A mostani visszavonulás taktikája és stratégiája indián technika: ezen a télen és a tavaszon hagyniuk kell a demokratáknak, hogy a republikánusok maguk alatt fűrészeljék a fát.
Gabbard harctéri tapasztalatai alapján ellenezte a „rendszerváltó beavatkozásokat”, az amerikai katonai szerepvállalást, ami talán megérthető, az viszont kevésbé, hogy vérszomjas diktátorokat kezdett babusgatva védelmezni.
Mikor egy állam félhivatalos halálbrigádokat használ saját polgárai ellen, az az elnyomás minősített esete, fű alatti totalitarianizmus, nem vállalt, rejtett, de eszement diktatúra.
Feltehetően azért nem lesz olyan gyors és egyértelmű Rogán Antal washingtoni fehérre mosása.