
Munkához látnak-e a kidonok?
Egy hét tűzszünet után lesznek-e bevetésben izraeli kommandósok a Hamasz külföldön lébecoló vezetői ellen?
Egy hét tűzszünet után lesznek-e bevetésben izraeli kommandósok a Hamasz külföldön lébecoló vezetői ellen?
Nagy az öröm Orbánéknál, sütik már a rántott békát – illetve ünepelhetnek, hogy a korábbi legközelebbi EU-s szövetséges, Lengyelország választás...
A bel-izraeli politikai problémák mellett természetesen az akkor előrehaladott izraeli-szaudi kiegyezés is fenyegetően lebegett a terrorszervezetek feje fölött, joggal jó időzítésnek gondolhatták saját szempontból a támadást, a meglepő a zsidó állam bénultsága volt.
Nem nevezhető általánosnak, hogy egy éppen készülő kreatív dokumentumfilm részlete nyilvánosságra kerüljön, most mégis ez a helyzet. A Vageszblog szerzője,...
Agresszív autokraták, populista diktátorok, uzurpátorok és más tirannusok most olyan világhelyzetet alakítottak ki, amelyben 1962-es szintű (kubai rakétaválság) a robbanásveszély.
Ami szombaton történt Izraelben, az leginkább Amerika 911-jára hasonlítható: rakéták ezrei, halottak is ezer fölött, sebesültek ezrei, az elrabolt túszok száz fölötti nagyságrendje a Hámász támadásának következményei.
Bravó szerző! – megint sikerült jó magyarosch címet ötleni – ám ez azért nem baj, mert elmagyarázom.
Déry Tibor nyomán próbálkozok meg most bepillantást engedni, mi történt az idei Burning Man fesztiválon Reno-tól keletre, a nevadai sivatagban, hiszen – sajnos – magam sem jártam a helyszínen.
Ramaswamy jön föl, mint az olaj, e heti nyilatkozata szerint úgy akar kormányozni, ahogy Elon Musk a cégeit viszi.
Kíváncsi leszek, mikor lesz magyar kiadás, lesz-e benne annyi homoerotikus tartalom, hogy le lehessen fóliázni, vagy más módszert kell kitalálni a cenzúrára.
Kissinger, a vén róka (100), most megint kavarja.
Az 1944-es születésű izraeli Arnon Milchan a hatvanas évek közepétől a nyolcvanas évek közepéig Moszad-ügynök volt, mielőtt érdeklődése a filmművészet és a hollywoodi álomgyár felé fordult volna.
Ha lenne kedv viccelődni, akkor egy év múlva milyen, de tényleg mennyire vicces lenne egy Trump – RFK jr. elnökválasztási küzdelmet nyomon követni, mely korunk esszenciája lenne, a szabadonfutó Zeitgeist, a késő-római birodalom összes őrületével, az emberi civilizáció pusztulása előtti finálé.
Na de erre mondja a pesti vicc: „És Zelenszkij milyen náci? Hát askenáci.” És erre Bencsik András is maximum csak gombot varrhat!
Erdoğan majdnem első fordulós győzelmet aratott, de megállt 49,5%-on, izgalmas két hét dönti el, hogy Törökország az ottomán hagyomány felé megy, vagy folytatja a pont 100 éves Kemál Atatürk-i szekuláris álmot?
E. Jean Carroll 1944-ben született Indianában, a helyi egyetem szépségkirálynője volt, majd sajtómunkásként többek között az Elle magazin amerikai kiadásánál dolgozott, könyveket írt változatos témákban, és most, 79 évesen, nagyot dobbantott jogi eljárásával.
Kína, a szövetségesei és akik velük szemben állnak.
Olyan, mint Donald Trumppal, még nem történt amerikai elnökkel 1776 óta.
Távolinak tűnik a probléma, de nem az. Magyarország, az elmúlt tizenhárom évben sajnos szokásosan, diktátorpárti, a népi Kína gigantikus hátsójához támasztja létráját a seggnyaláshoz, és széttárja kezét, hogy ekkora hatalommal, mint Kína, nem lehet ujjat húzni.
A legfrissebb hírek szerint mégsem az amerikai kémhivatal, hanem ukránbarát aktivisták tehették használhatatlanná az Északi Áramlat vezetékét, Angela Merkel és Vlagyimir Putyin nászának gyümölcsét.